Web Yazılım

Web Yazılım

WEBSİTENİZ SIRADAN OLMASIN!

Websiteniz sıradan olmasın! Çünkü sıradan bir website ile daha geniş kitlelere ulaşamaz, marka bilinirliğinizi arttıramaz, ürün, hizmet yada içeriğinizi pazarlayamazsınız.

İçinde bulunduğumuz internet çağında, şirketler ne kadar köklü ve büyük olursa olsun, web sitelerine yeterli bütçe ayırmadıkları ve önem vermedikleri sürece, dijital ortamdaki rakiplerinin ardında kalmaya, küçülmeye ve hatta zamanla faaaliyet gösterdikleri sektörden silinmeye mahkumdurlar. Bu felaketin önlenmesi için şimdiden tüm süreçlere hakim bir dijital partner ile çalışılması, kaliteli bir website geliştirilmesi ve dijital dünyaya başarılı biçimde giriş ya da geri dönüş yapılması önemlidir.

KALİTELİ WEB SİTE NEDİR?

Kaliteli bir websitenin başlıca özellikleri şunlardır;

Dönüşüm Odaklılık: Günümüzün rekabetçi dijital ortamında en çok fayda sağlayan özelliktir. Sitenize günde 1000 ziyaretçi gelmesi önemli değildir. Önemli olan sitenize gelen ziyaretçilerinin kaçının müşteriniz haline geldiği ya da sunduğunuz bilgi için size geribildirim yaptığıdır. Dönüşüm odaklılığı sağlayabilmek için hedef kitle odaklı strateji belirlemek ve sürekli olarak oranı arttıracak geliştirmeler yapmak gerekir.

 

Mobil Uyumluluk: Mobil cihazlardan internete bağlananların oranı, masaüstü bilgisayar gibi sabit cihazlardan internete bağlananların oranını geçti. Bu yüzden websitelerin mobil arayüzleri ve çalışma biçimleri kullanıcının en çok faydayı sağlayacağı biçimde, masaüstü sürümünden tamamen farklı olarak geliştirilmelidir.

 

Arama Motorlarına Uygunluk: Web sitenin arama motoru rekabetinde avantajlı olması ve daha çok dönüşüm sağlaması için teknik biçimde uyumlandırılmasıdır.

 

Arama Motoru Reklamcılığına Uygunluk: Dijital ortamda yüksek hacimle ürün ya da hizmet satabilmek için arama motoru reklamı vermek bir gereklilik haline gelmiştir. Arama motoru reklamcılığına uygun bir website ile hem dönüşüm artar hem de reklam maliyetleri düşer.

 

Kullanıcı Odaklılık: Kullanıcı odaklılık özetle siteyi gezen ziyaretçinin ihtiyacı olan bilgi ya da materyale pratik biçimde ulaşmasını sağlamaktır.

 

Benzersiz Tasarım: Websitenizin arayüz tasarımı güncel tasarım trendlerine uygun olmalı ve diğer sitelerden farklı çizgilerde oluşturulmalıdır.

 

Erişebilirlik: Valid (hatasız) kodlama standartlarının uygulanmasıyla, web sayfalarına ve içeriklerine ulaşılabilirliğin sağlanmasıdır.

 

Doğru Görüntülenme: Sunum ve bilgiyi hatasız biçimde ayırarak pratik biçimde kullanıcıya sunmaktır.

 

Hızlı Yüklenme: Az grafik kullanma, temiz kod yazma, resim ve kod sıkıştırma, önbellekleme, konumlandırma vb. yöntemlerle site hızının yükseltilerek, içeriği kullanıcıya en hızlı biçimde ulaştırmaktır.

 

Bakım ve Geliştirme Kolaylığı: Siteler sunum ve bilgiyi ayıracak biçimde kodlanmalı ve güncel yeniliklere uygun biçimde güncellenmelidir.

 

Uzman Ekip Desteği: Dijital amaçlarınıza kısa vadede ve başarıyla ulaşabilmeniz için websitenizin arkasında mutlaka 7/24 uzman bir ekip olmalıdır.